cz CZ en EN de DE

Vážení pasových dopravníků

Vážení pasových dopravníků se používá při průběžném navažování materiálu nebo pro kontrolu procházejícího množství materiálu v technologických procesech. Mezi ověřené technologie, ve kterých se pásové dopravníky s úspěchem používají, jsou například výroba betonových směsí (dávkování surovin), prádelny (vážení prádla), výroba brusných kotoučů (dávkování brusných směsí) a další. Vážící dopravník je uložen nebo zavěšen na určitém počtu snímačů síly a vážení probíhá jako u standardní váhy.

Popis

Měření hmotnosti je prováděno pomocí tenzometrických snímačů síly, jejichž parametry jsou voleny s ohledem na vlastnosti dopravníku (délka, uložení, hmotnost, atp.) a vlastnosti přepravovaného materiálu. Osazená vyhodnocovací jednotka umožňuje mimo jiné následující základní funkce:

  • statické vážení dopravníku - Při navažování dopravník stojí. Po navážení předvoleného množství suroviny se dopravník vyprázdní. Dopravník je možné použít pro průběžné vážení.
  • dynamické vážení dopravníku - Rychlost dopravníku je řízena frekvenčním měničem. Na hnacím bubnu je umístěn snímač otáček. Pro rovnoměrné rozložení materiálu na dopravníku při dávkování se dopravník pomalu pohybuje vpřed a vzad podle předvoleného počtu impulsů. Na dopravník je možné dávkovat libovolný počet surovin podle délky dopravníku. Při vyprazdňování dopravníku se dopravník pohybuje maximální rychlostí. Dopravník je možné použít pro průběžné vážení.
  • průběžné vážení - Vyhodnocovací jednotka měří rychlost dopravníku a množství suroviny na dopravníku. Pomocí frekvenčního měniče je možné řídit prošlé množství materiálu na dopravníku. Při konstrukci je nutné mít vstup materiálu vyřešen tak, aby nedocházelo k ovlivnění vážení dopravníku. Tuto variantu lze s úspěchem použít místo pasové váhy.

Stáhnout informace o produktuStáhnout informace o produktu