cz CZ en EN de DE

Zkušební zařízení pro tlakové zkoušky

Zařízení pro tlakové zkoušky je určeno pro testování armatur nebo jiných výrobků pro vodu, plyn, emulze a ostatní media. Ve všech konfiguracich slouží zařízení pro tlakové zkoušky ke zkoušení těsnosti (pevnosti apod.) armatur, odlitků a jiných výrobků při jejich vývoji, konstrukci, typovým zkouškám, výrobním zkouškám, kontrolnímu měření (např. při reklamacích). Zařízení vyrábíme podle požadavku zákazníka včetně upínaní a připojování testovaných výrobků. V nabídce máme i zkušební zařízení pro testování hradítek. Doporučujeme prohlédnout si fotogalerii pod textem, kde jsou uvedeny příklady zkušebních zařízení.

Popis (příklad konfigurace)

Jeden z typů zkušebního zařízení pro tlakové zkoušky se skládá z nerezové zkušební vany s víkem a z tlakovací části s řídicí elektronikou. Všechny komponenty jsou umístěny v tuhém ocelovém rámu. Nerezová zkušební vana s nerezovým roštem s vysokou nosností je určena pro uložení testované armatury a umožňuje snadný přístup během manipulace a připojování. Odklopné průhledné víko zabraňuje stříkání vody během zkoušky mimo prostor vany. Ke zkušebnímu zařízení lze připojit různé velikosti armatur. V tlakovací části jsou volitelně umístěny pneumaticko-hydraulické multiplikátory (statický tlak), vzduchová vývěva (podtlak, testování zpětných klapek) a čerpadlo (dynamický tlak, předplnění).

Pro ovládání zařízení je možné volit ze dvou variant. Buď lze zařízení vybavit levnějším HMI dotykovým panelem o úhlopříčce 7 až 15“ nebo použít průmyslové PC s dotykovou obrazovkou (případně lze použít standardní PC). Kvůli omezeným programovým možnostem HMI dotykového panelu je doporučeno použít variantu s PC, která umožňuje širší možnosti úprav obslužného programu dle specifických požadavků. Pro vizualisaci na PC slouží SCADA systém Promotic od firmy Microsys. Řídicí systém je založen na programovatelných automatech (PLC) firmy HYPEL. Průběh dlouhotrvajících zkoušek lze volitelně pro kontrolu sledovat pomocí IP kamery, která je umístěna na polohovatelném rameni ve zkušebním prostoru.

Obslužný program umožňuje podrobně nastavit průběhy zkoušek. Mezi základní parametry zkoušek patří požadované tlaky, časové prodlevy, rychlosti nárůstu tlaků atd. Doba trvání zkoušek může být nastavena i v řádech dnů, a proto je zařízení vhodné i pro dlouhodobé testování. Záznam měření je průběžně ukládán a společně s doplňujícími informacemi (předvolené parametry, typ zkoušky, typ armatury, jméno zkoušejícího, atp.) uložen do databáze, z níž je možné vytisknout zkušební protokoly v požadovaném vzhledu.

Technické údaje

Vstupní tlak (vzduch) 4 - 8 bar
Zkušební medium voda, olej, emulze (všechny komponenty z nerezu)
Výstupní tlak 3 - 600 bar (vyšší tlaky na dotaz)
Přesnost nastavení výstupního tlaku 0,1 - 0,5 % z rozsahu zkušebního tlaku
Objemový průtok 5-100 cm3 na zdvih (podle konfigurace multiplikátoru)
Rychlost zdvihu multiplikátoru 1-10 s (podle nastavení zařízení)
Rozsah podtlak 0-0,90 bar

Stáhnout informace o produktuStáhnout informace o produktu